Klases stundu tēma - 1991.gada barikādes

WhatsApp Image 2024-01-19 at 18.01.56

Deg ugunskuri.
Tie nav ugunskuri!
Tie mūsu sapņi cauri tumsai spīd...
/M. Zālīte/
Nedēļas garumā klases stundu tēma bija veltīta 1991. gada barikādēm, cik ļoti nozīmīga šodien ir 3. atmodas laikā izcīnītā, atjaunotā brīvība, tiesības, līdzdalība. Cik svarīga ir ikviena līdzatbildība demokrātijas stiprināšanā jauniešu sabiedrībā.
Klašu audzinātāji bija sagatavojuši informatīvus materiālus par 1991. gada notikumiem Rīgā un citās Latvijas pilsētās. 7.b klases audzinātāja Agija Braže pastāstīja par sava tēta dalību barikādēs kā arī parādīja barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. Skolēniem bija iespēja noskatīties filmu par Priekules un tās apkaimes iedzīvotāju izdzīvotajiem stāstiem un to atmiņām, kas vecāko klašu skolēnos radīja īpašu interesi. Jaunāko klašu skolēniem priekšstatu par barikādēm radīja skolā izveidotā dekorācija – ugunskurs, barikādes, tautā sauktais pižiks, vaļenki, kā arī VEF radio, pa kuru tika saņemta jaunākā informācija par notiekošo Rīgā.