Eiropas valodu diena.

26. septembris ir Eiropas Valodu diena.

Tā ir diena, lai izceltu Eiropas valodu un kultūru daudzveidību.

Katru gadu šo dienu kopš 2001. gada atzīmē visā Eiropā, kur ir vairāk nekā 225 valodas, neskaitot tās valodas, kas kontinentā ienākušas migrācijas ceļā.

Priekules vidusskolas EPVS /Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola/ jaunieši šodien klausījās , sarunājās, izteica viedokļus, dalījās pieredzē par valodas daudzveidīgo lietojumu-dzīve bez robežām!

Ar jauniešiem sarunājās un par savu pieredzi un attieksmi valodu jomā pauda skolas franču valodas skolotāja Iveta Pumpiņa un skolas direktores vietnieks izglītības jomā, arī angļu valodas skolotājs Uldis Kalns.

Jaunieši atzīst, ka saruna bija lieliska, iedvesmojoša- apgūt valodas, pielietot ikdienā un atcerēties, ka valoda nav politika; jo vairāk zini valodas, jo tu esi gudrāks; smadzenes labāk strādā..dzīve bez robežām darbam, ceļojumiem, tehnoloģijām...un daudz citu labu atziņu katram , īpaši vairāk šodien-Eiropas Valodu dienā!

EPVS projekta vadītāja Agita Rukute.