Erasmus+ kursi "A Happy Lesson: Valuable Tips to Create a Joyful Classroom"

Publicēšanas datums

a b

 

No 2023.gada 10.04. – 15.04. Priekules vidusskolas skolotājas  Zaiga Strelēviča (Erasmus+ projektu koordinatore Priekules vidusskolā)  un Iveta Mame piedalījās Erasmus+ kursos A Happy Lesson: Valuable Tips to Create a Joyful Classroom. Kursi notika Sicīlijas pilsētā Cefalu. Šeit satikās un kopā strādāja  skolotāji no Vācijas, Spānijas, Ungārijas, Igaunijas  un Latvijas.

Kurss nostiprināja skolotāju zināšanas par to, kā laimīga un elastīga vide palielina vēlmi atrasties klasē, kā komandas saliedēšanas aktivitātes palīdz skolotājiem un skolēniem sadarboties un kā rutīnu kopums veido ilgtspējīgu pozitīvu atmosfēru klasēs un skolās. Skolotājiem pašiem bija jādarbojas grupās, aktīvi jādiskutē un ar konkrētiem piemēriem jāpamato savs viedoklis.  Piecu dienu laikā tika izspēlētas 36 dažādas spēles, kuras palīdz skolēniem attīstīt klausīšanās, koncentrēšanās  prasmes, vērš uzmanību uz detaļām un klausīšanās nozīmi, vadītāja lomu. Katrai spēlei ir nozīme, par spēļu nozīmīgumu un derīgumu, kā tās var palīdzēt skolotāju darbā, kā motivēt darboties skolēnu, skolotājiem bija jādiskutē nelielās grupās un jādalās ar pieredzi, jāizveido nodarbību uzmetumi.

c  

Tika akcentēts mērķa izvirzīšanas nozīmīgums, kā arī nepieciešamība to sasniegt. Katram bija jāizveido savs stundas modelis ar izvirzītiem mērķiem un to sasniegšanas veidiem.

Katra diena iesākās ar kopēju sarunu par to kā katrs jūtas. Tika izspēlēta 5 pirkstu spēle, kad jāsajūt sevi, ko redzu, dzirdu, sataustu, saožu, sajūtu. Ar šo spēli tika parādīa rutīnas nozīme skolēnu un skolotāju darbā, jo ja skolēns skaidri zina un arī redz noteikumus, strādāt ir vieglāk abiem.

Īpašs akcents nodarbībās tika likts uz 4C izglītību – praktizēšanu skolotāju un skolēnu darbā. 4 C (Critical thinking, collobration, creavity, comunaciation)  izglītība balstās uz  sadarbību un veicina labvēlīgu vidi klasē.

          Erasmus+ kursos skolotāji tiek aicināti iepazīties ar konkrētās vietas vēsturi un nozīmīgākajiem kultūrvēturiskajiem objektiem. Apskatījām Cefalu katedrāli, viduslaiku veļas mazgātavu (Lavatoio). Cefalu muzejā slavenu gleznu- Antonello da Messina Cilvēka portrets, kas gleznots 1465. gadā. Apskates objekts ir arī pilsētas pludmale. Kursu pēdējā dienā vietējās gides pavadībā devāmies ekskursijā uz 269 metrus augsto Cefalu klinti (La Rocca di Cefalù). Uz akmeņiem ir labi saredzamas fosīlijas, No klints paveras brīnišķīgi skati uz pilsētu, apskatījām Diānas templi - megalītiskā tempļa paliekas, kas radušās vismaz devītajā gadsimtā pirms mūsu ēras. Tā ir veidota no sajauktiem sausiem akmeņiem, un tā ir viena no pirmajām pazīstamākajām dievkalpojumu vietām Eiropā. Ja esi Cefalu noteikti iesakām nobaudī viņu ēdienus, populārākais ir arancina – rīsu bumba ar pildījumu. 

d

 

e

f

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker