Ēnu dienas 2016

enu-diena-2016

Foto no saeimas arhiva

Ēnu diena 2016.gadā norisinājās 10.februārī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Priekules vidusskolā šogad 30 jaunieši no 8.,10.,11.un 12.klases piedalījās Ēnu dienas pasākumā.

Tika ēnoti policisti, būvnieki, kultūras darba organizators,Swedbank klientu apkalpošanas konsultante, jaunatnes darbinieks, Nacionālie bruņotie spēki, ķirurgs, speciālās izglītības skolotāja, biznesa psihologs, advokāts, friziere; darbs bērnu dārzā, Veizāna deju studijā, Ghetto Games.

3 jaunieši no 11. un 12.kl. Ēnoja Saeimas deputātu, juristu un politiķi Gaidi Bērziņu.Dienas gaitā jaunieši piedalījās Saeimas Juridiskās komisijas sēdē.Papildus apmeklēja Tieslietu ministriju, iepazinās ar ministrijas darbu un tikās ar ministrijas amatpersonām.

Jāatzīmē, ka jauniešiem bija pozitīvi iespaidi par šo dienu un arī Ēnu devēju atsauksmes un rekomendācijas bija vērā ņemamas savas nākotnes veidošanai.

Arī Priekules vsk.skolotājām G. Kuzminai un A. Rukutei bija “ēnas”-jaunieši ēnoja skolotāja profesiju.

Paldies Priekules novada pašvaldībai un Gramzdas pārvaldes vadītājam Dzintaram Kudumam par atsaucību, atbalstu un sadarbību!

Noteikti var piekrist teicienam, ka rītdienu veido šodienas lēmumi.

Agita Rukute

Priekules vsk. skolotāja