Eiropas mēroga akcija “Eiropas medus brokastis”

Eiropas mēroga akcija “Eiropas medus brokastis”

Šā gada novembrī biškopji iesaistīsies Eiropas mēroga akcijā („European Honey Breakfast”) un nodrošinās tuvākajās skolās bezmaksas medus degustāciju skolēniem. Klātienē, tiekoties ar skolēniem, tiks stāstīts par biškopja profesiju, medu, bitēm un bišu nozīmi apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Aicinājumu visām ES dalībvalstīm piedalīties akcijā ir nosūtījis Slovēnijas Republikas Lauksaimniecības un vides ministrs Dejans Židans, aicinot ik gadu novembra trešajā piektdienā visās Eiropas skolās un bērnudārzos popularizēt veselīgus biškopības produktus. Latvijā biškopji tiek aicināti iesaistīties šajā akcijā visa novembra garumā.

22. novembrī degustāciju Priekules vidusskolā 9.-12.klašu skolēniem   nodrošināja biškopis Artūrs Māss, kurš jauniešos izraisīja ļoti lielu interesi par savu profesiju. Tādējādi popularizējot biškopības nozari, biškopības produktus un biškopja arodu plašai jauniešu auditorijai.

Liene Sokolovska

Pedagogs karjeras konsultants