Karjeras izglītība

   Karjera ir cilvēka mērķtiecīga darbība savu profesionālo un personīgo mērķu sasniegšanai visa mūža garumā.

Karjera ir kaut kas tāds, ko mēs katrs veidojam, realizējam, īstenojam bieži vien neapzinoties, ka to sauc par karjeru!

        Veiksmīgs karjeras ceļš sākas ar sevis iepazīšanu un zināšanām par to, kas tu esi un ko tu vari piedāvāt savam nākamajam darba devējam. Pilnīgāk izzinot profesiju pasauli, sevi, tu uzzināsi par savām prasmēm un personības iezīmēm, kā arī labāk izpratīsi savu motivāciju, intereses, vērtības un darba vides apstākļus, kas ir piemēroti tieši tev.

       Tātad karjeras izglītība palīdz skolēniem:

  • Izprast sevi

  • Veidot pašapziņu

  • Izvērtēt savu pieredzi un sasniegumus

  • Apzināt savas stiprās un vājas puses

  • Plānot un vadīt savu karjeru

  • Novērtēt darba tirgus priekšrocības un trūkumus

  • Pētīt izglītības iespējas

  • Pieņemt lēmumu

 

karj

Karjeras izglītības pieejamie resursi

Ilze Krugale, Priekules novada pedagoģe karjeras konsultante

22308916, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Skolā katru pirmdienu, P12 kab.

Skolas bibliotēkā pieejamie karjeras izglītības materiāli

Aktuāla informācija: skolas informatīvajos stendos

Interneta resursi:

www.viaa.gov.lv/Euroguidance

www.visc.gov.lv

www.profesijupasaule.lv

www.niid.lv

www.niid.lv-saturs-karjeras izvēles testi

Karjeras nedēļa

priekule-ppt-1

“Veidosim Latviju skaistāku!”

“Veidosim Latviju skaistāku!”

8.  martā 9. -11. klašu izglītojamie tikās  ar tūrisma vadības speciālistu Baibu Ābelnieci. Pasākumā laikā jauniešus iepazīstināja ar darba tirgū pieprasītajām profesijām tūrisma jomā. Tika sniegts ieskats  par mārketinga trikiem, kurus pielieto, tūristu piesaistīšanai (jo ceļošana cilvēkus dara laimīgus). Pasākuma laikā tika  diskutēts  par tēmām - kur pirkst savus ceļojumus,  tūrisma maršrutu plānošana, vadīšana un sava  biznesa radīšana.

        Pasākuma otrajā daļā Baiba iepazīstināja skolēnus ar mārketingu- mazo biznesu sociālajos tīklos. Uzņēmēja ikdienu un izaicinājumiem. Deva izpratni par karjeras izvēles nozīmi, veiksmīgas personiskās dzīves veidošanu.

 Pasākums tika rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Liene Sokolovska

Pedagogs  karjeras konsultants

 

Zelta kurpīte"

“Zelta kurpīte”

Liepājas teātrī . Skolēni iepazinās  ar aktiera, režisora, scenogrāfa, skaņas un gaismas operatora, skatuves darbinieka, skatuves meistara un citām teātra profesijām. Noskaidroja  par profesiju apguves iespējām un karjeras veidošanu. Tikšanās laikā, izglītojamie uzklausīja profesionāļa personiskās pieredzes stāstus. Uzzināja  par nepieciešamajām prasmēm, zināšanām un rakstura īpašībām, kas ir nepieciešamas darbu veikšanai. 

Pasākums tika rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Liene Sokolovska

Pedagogs  karjeras konsultants  

 

"Kultrix"

“Kultrix”

Kamēr skolēni izbaudīja pavasara brīvlaiku, mūsu skolas jauniešu deju kolektīvs tikās  ar skatuviskā tēla veidošanas speciālistiem -  Deju metodiķi Evu Krētaini un vizuālā tēla stilisti Agnesi Meļķi.

  Nodarbību laikā skolēni tika iepazīstināti ar deju metodiķa un skatuves  tēla veidotāja jeb vizuālā tēla stilista  darba pienākumiem,  veidojot kolektīva kopējo tēlu uz skatuves. Profesijas pārstāves pastāstīja  jauniešiem par ikdienas darba gaitu un veicamajiem pienākumiem savā  profesijās. Izglītojamie guva  ieskatu kā tiek plānots un organizēts   ikdienas darbs šajās profesijās. Jauniešiem bija iespēja iejusties pārstāvēto profesiju lomās.

Pasākums tika rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Liene Sokolovska

Pedagogs  karjeras konsultants

 

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker